Zajmujemy się projektowaniem, aranżacją, wykonywaniem obudowy kominków oraz montażem urządzeń i wykonywaniem instalacji ogrzewania mieszkań i domów, wykorzystujących ciepło z kominka.

Firma została założona w 1956 r. przez Franciszka Zajączkowskiego – doświadczonego zduna, mistrza w swym fachu, który przez wiele lat stawiał piece pokojowe i kuchenne, zajmował się renowacją zabytkowych piecy i ogrzewaniem powietrznym magazynów amunicji. Pierwszy kominek zbudował w Gdyni w 1956 r.

Od 1988 r. zakład prowadzi syn Franciszka, następny w rodzinie mistrz zduński – Marek z żoną Elżbietą. Nasza rodzinna firma posiada silne filary oparte na ich zaangażowaniu i pasji do wykonywanego rzemiosła. Firma wykorzystuje wszystko co najlepsze powstałe w wyniku połączenia wieloletniej tradycji z najnowszą wiedzą z zakresu ogrzewania, wentylacji, nowoczesnych technik i materiałów budowlanych oraz nowych trendów w projektowaniu i aranżacji wnętrz. Od wielu lat współpracujemy z renomowanymi producentami wkładów kominkowych i piecy wolnostojących na drewno – z Norwegii (Jotul), Niemiec (Spartherm, Brunner), Polski (Tarnava), Austrii (Austroflamm). Wykorzystujemy najlepsze jakościowo materiały wykonując obudowy kominków z kamienia, marmuru, granitu, drewna oraz piece kaflowe. Na życzenie klienta sprowadzamy kafle z Niemiec (MEZ Keramik, Jasba, Kaufmann), z Austrii (Sommehuber) lub współpracujemy z najlepszymi polskimi kaflarniami.

Lubimy blask płomienia i trzaskające iskry palącego się ognia, lubimy gdy iskierki opowiadają ciekawe historie a z imbryczka paruje dobra herbata – dlatego KOMINKI SĄ NASZĄ RODZINNĄ SPECJALNOŚCIĄ I PASJĄ